Ładowanie ...

Od 1986 w zawodzie Geodeta.

usługi geodezyjne Warszawa
  • 501 099 499planimetr@vp.pl
  • ul. Długa (Wesoła) 56, 05-075 Warszawa
  • Pn-Pt.: 8.00-20.00 So.: 8.00-14.00

Aktualności

Zastosowanie dronów w geodezji

Podczas codziennej pracy geodeci mogą napotkać na przeszkodę, jaką jest wykonanie pomiaru na terenie wyjątkowo trudno dostępnym. Współczesnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest pomiar na podstawie ortofotomapy. Jest ona stworzona na podstawie zdjęć, które udało się uzyskać z drona. Zastosowanie ich w branży geodezyjnej zyskuje coraz więcej zwolenników. Początkowo taki sprzęt był bardzo drogi. Obecnie jest coraz tańszy, a do tego charakteryzuje go coraz wyższa technologia, czyli możliwości. Obsługa drona nie jest skomplikowana, a przy tym jest 100% bezpieczna.

Czytaj więcej
usługi geodezyjne Warszawa

Prawo przedsiębiorców, a zmiany w prawie geodezyjnym.

Konstytucja dla biznesu, o której wiele mówiło się i nadal mówi, weszła w życie rozpoczynając zmiany w życiu przedsiębiorców. Jej główne założenia to reforma oraz ułatwienia dla wszystkich, którzy już prowadzą działalność gospodarczą, jak również osób, które zdecydują się ją rozpocząć. Liczne ułatwienia na początek mogą faktycznie skusić wszystkich, którzy obawiali się, że rozpoczęcie pracy na własną rękę jest nieosiągalne z uwagi na wymogi biurokracji.

Czytaj więcej
usługi geodezyjne Warszawa

Czynności geodezyjne w trakcie geodezyjnej obsługi inwestycji budownictwa wielorodzinnego wysokiego.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, w trakcie geodezyjnej obsługi inwestycji budowlanej należy wykonać określone prace geodezyjne. Początkowe czynności geodezyjne wykonuje się po uzyskaniu prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę. Czynności te określa się jako obsługa geodezyjna budowy i montażu obiektu. Kolejną czynnością są pomiary przemieszczeń obiektu, jego podłoża oraz odkształceń obiektu.

Czytaj więcej
usługi geodezyjne Warszawa

Rola geodety w likwidacji samowoli budowlanych

W związku z częstym spotykaniem problemu, postanowiłem opisać rolę geodety w likwidacji samowoli budowlanych, mam już w tej kwestii pewne doświadczenia i spostrzeżenia. W latach powojennych kwestia uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie po wybudowaniu obiektu zarówno mieszkalnego jak i garażu, budynku gospodarczego i produkcyjnego była traktowana lekceważąco i obecnie inwestorzy mają problem uzyskiwania zgody na budowę, rozbudowę lub inne zamierzenie budowlane w trybie zgłoszenia lub pozwolenia na budowę.

Czytaj więcej
usługi geodezyjne Warszawa

Pomiar powierzchni lokali

Aktualnie metoda jaką dokonywany jest pomiar lokalu mieszkalnego jest kwestią niezwykle istotną. Jako że oszacowana powierzchnia ma wpływ na kwotę jaką trzeba będzie za mieszkanie zapłacić. Od ustalonej wielkości mieszkania zależy także wysokość opłat eksploatacyjnych. Co ważne powierzchnia użytkowa jest także podstawą obliczania wysokości podatku od nieruchomości.

Czytaj więcej
usługi geodezyjne Warszawa

Czym zajmuje się geodeta Warszawa?

Geodeta to specjalista, z usług którego korzystają, tylko osoby w czasie zamierzeń inwestycyjnych lub przekształceń majątkowych. Kiedy taka sytuacja ma miejsce, geodeta jest niezbędny. Przy obecnym tempie rozwoju, rozbudowie miast, powiększania się sieci dróg oraz szybkiej rozbudowie obiektów przemysłowych – Geodeta jest zawodem cieszącym się coraz większą popularnością.

Czytaj więcej
usługi geodezyjne Warszawa

Oferta

Podstawą funkcjonowania firmy jest wykonywanie usług geodezyjnych dla inwestycji budowlanych na każdym etapie. Dysponujemy wiedzą techniczną, sprzętem i technologią pozwalającą podjąć się zrealizowania wszelkich prac geodezyjnych.Pracujemy dla Państwa już od

30 lat

O firmie